2022. április 22-én a Zöld Nap Egyesület partnerségben a Kendu Egyesülettel a Föld Napja alkalmából a tizenkettedik Tavaszi Zöld Napok keretén belül az idén is megszervezte a hagyományos lassúsági kerékpárversenyt a Kicsid Gábor Sportcsarnok melletti téren, ahol öt kategóriában nevezhettek be a résztvevők. A vetélkedőn a lassúság volt a döntő, az a bringás bizonyult nyertesnek, aki a leglassabban haladva volt képes uralni a kerékpárját. Az eseményen készült fotók megtekinthetőek az egyesület Facebook oldalán.

E versenyhez óriási türelem, technika és – ami talán furcsán hangzik – óriási erőkifejtés kellett. A legügyesebbeket oklevéllel, érmékkel és kisebb ajándékokkal díjazták. Íme a nyertesek névsora:

Óvodások: Oláh Soma, Bándi Lea, Antal Roland – dicséret
Elemi iskolás lányok: I. Orbán Zsófia, II. Rácz Karola, III. Tompos Johanna
Elemi iskolás fiúk: I. Lázár Gellért, II. Tompos Csongor, III. Dobrea Patrik
V - VIII osztályosok: I. Koncz Levente, II. Nagyoláh Róbert, III. Veress Botond
Ifjak: I. Péter, II. Oláh Attila, II. Orbán László
Támogató: Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és az Európai Szolidaritási Testület

Szerző: Ráduly Attila

Fotó: Petek Taykan